АllmusicBG
Здравейте , регистрирайте се във нашия форум , ако вече имате регистрация , влезте в нея и се забавлявайте с нас Smile
АllmusicBG
Здравейте , регистрирайте се във нашия форум , ако вече имате регистрация , влезте в нея и се забавлявайте с нас Smile
АllmusicBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форум за всякакъв стил музика!
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
~Добре дошли във форума за всякакъв стил музика - ALLMUSICBG !~
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

Най-много потребители онлайн: 22, на Вто Юни 02, 2020 7:04 am

 

 Stephen King

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
bumblebee
Новак
Новак
bumblebee


Брой мнения : 45
Точки : 81
Репутация : 2
Join date : 14.07.2011
Age : 29

Stephen King Empty
ПисанеЗаглавие: Stephen King   Stephen King Icon_minitimeВто Юли 19, 2011 12:43 pm

Фен темата за Кинг и неговото творчество.
Върнете се в началото Go down
Sappy
Редовен посетител
Редовен посетител
Sappy


Брой мнения : 75
Точки : 93
Репутация : 2
Join date : 18.07.2011
Age : 27

Stephen King Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Stephen King   Stephen King Icon_minitimeВто Юли 19, 2011 1:03 pm

А, така, това ми трябваше;D

А, на теб кои са ти любимите негови книги? А да препоръчаш нещо, негово, защото много ми се дочете albino
Върнете се в началото Go down
bumblebee
Новак
Новак
bumblebee


Брой мнения : 45
Точки : 81
Репутация : 2
Join date : 14.07.2011
Age : 29

Stephen King Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Stephen King   Stephen King Icon_minitimeВто Юли 19, 2011 1:53 pm

Любими са ми
-"Подпалвачката" (Или ти както я знаеш като "Живата факла")
-"Зеленият път" - Много силна книга, има и страхотна екранизация (The Green Mile)
-"Дългата разходка" - Пак много силна книга. Кара те много да се замислиш. Над това колко би могъл да издържиш ако от това зависи живота ти и как той е най-ценното ти притежание.

Други, също много хубави, които сега се сещам и ти не ги беше споменала- "Тъмната половина" (един писател, преследван от псевдонима си, които по някакъв начин е реален); "Гняв" (може би също трябваше да я сложа към любимите си.. Един ученик застрелва учителката си по математика и взима класа си за заложници. Цялата ситуация ги сполтява и се опознават по добре, от колкото са го направили през всичките години досега); Маймуната (това са разкази); Нощна смяна (пак с разкази, но ми харесаха повече, от "Маймуната"); "Кери" (За едно момиче, което са тъпкали цял живот и тя най-сетне има начин да си отмъсти); Сейлъм'с Лот (фенттъзи роман, доколкото помня с вампири); На поредицата "Особени сезони" съм чела Лято, което май беше "Способен ученик", още търся другите части.; "Кристин" (пак има екранизация, но не толкова добра); "Очите на дракона" (Общо взето приказен сюжет - замъци, принцеси и прочие, но естесвено в стилът на Кинг); "Мизъри" (Един известен писател на любовни романи катастрофира и го приютява най-голямата му, но и най-откачена фенка); "ТО" (много е известна, няма как да не я знаеш, ако те е страх от клоуни- не я чети :Д); една приятелка е чета "Проклятието" - изглежда ми интересна; "Кошмари и съновидения" пак е с разкази, които усилено търся. За сега това се сещам :Д
Върнете се в началото Go down
Sappy
Редовен посетител
Редовен посетител
Sappy


Брой мнения : 75
Точки : 93
Репутация : 2
Join date : 18.07.2011
Age : 27

Stephen King Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Stephen King   Stephen King Icon_minitimeВто Юли 19, 2011 2:10 pm

Живата факла ми беше първата книга на Кинг, която прочетох и много си я обичам:Д
Божке, аз само си мислех, че съм изтървала нещо...Зеления път! Нея също я прочетох. Както казваш филма е много хубав
Благодаря за голямото количество заглавия, ще си ги издиря всичките.
А в момента търся всичките книги от поредицата Тъмната кула...първата част много ми хареса, препоръчвам:Р

А Гробище за домашни любимци, чела ли си?...тази книга беше най-НАЙ-страшното нещо, с което съм се сблъсквала изобщо и заради нея доста дълго не общувах с котарака си:Д
Върнете се в началото Go down
bumblebee
Новак
Новак
bumblebee


Брой мнения : 45
Точки : 81
Репутация : 2
Join date : 14.07.2011
Age : 29

Stephen King Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Stephen King   Stephen King Icon_minitimeВто Юли 19, 2011 2:25 pm

"Гробище за домашни любимци" беше първата книга на Кинг, която си купих. Просто се разхождах по центъра и има от ония сергии, където продават стари книги и аз от далече видях Кинг. Стана ми стана интересно и отивам да прочета за какво става въпрос и човекът, който ги продаваше почна да ми казва цените на книгите по категории и вика че тая е 4лв, но нали съм му била симпатична и за 2 щял да ми я даде :Д:Д. И тъй като и без това си търсех нещо за четене, а и това е Кинг все пак не се и замислих и я взех. Е, това бяха най-добре похарчените 2 лева в живота ми :Д Не ми беше толкова страшна, може би защото има и по-стряскащи, но наистина повечето са с такова впечатление. "Мизъри" ще е по-гадна. Не като толкова страшна, по-скоро е гнусна.. :Д Иначе е имало накой друг по-стряскащ разказ. Принципно никога на са ми били проблем, но примерно наскоро тъкмо бях прочела разказите от "Нощна смяна" и си лягам да спя към 1-2 накъде и изведнъж се почва някакво тракане от прозореца. Ставам затварям вратата да не става течение, това продължава. Топло беше, но викам айде и прозореца ще затворя, пак се чува..оказа се че не съм затворила прозореца хубаво. Затварям го пак, опитвам се да заспя, тракането продължава. Проверявам прозореца - напълно си е затворен. А шумът си е точно като от прозореца като се удря като има буря. Реших да се обадя на някой по телефона. Тръгвам да звъня, телефонът ми забива за първи път от както го имам, а и все пак е нов. Не иска да ми избере никого да се обадя :Д Накрая успявам да се обадя, но не чувам никакъв отговор. В последствие след много опити успях да проведа разговор, но с включен високоговорител. Накрая си рестартирах телефона и се оправи. Приятеля с когото говорех тогава, много ми се смя, но тогава наистина се бях шашнала. На сутринта се оказа, че мрежата на прозореца се е откачила и се е удряла в прозореца :Д. Маааалко дълго стана.
Върнете се в началото Go down
Sappy
Редовен посетител
Редовен посетител
Sappy


Брой мнения : 75
Точки : 93
Репутация : 2
Join date : 18.07.2011
Age : 27

Stephen King Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Stephen King   Stephen King Icon_minitimeВто Юли 19, 2011 2:39 pm

Кинг е фрапиращ Shocked
Не толкова историята с това как индианско гробище възкресява ме стресна, а начина, по който обеснява чувствата на героите в книгата. Направо ми ставше толкова кофти, колкото и на тях. Обаче точно като четях книгата котарака ми беше избягал и не го бях виждала от седмица-две, дори се примирих, и направо се сбогувах с него. И една вечер, в 12:00, докато четях, котарака ми цъфва на външната страна на прозореца и почва да ми мяка. Така се шокирах, че подскочих и избягах в другата стая:Д Такова шубе ме беше, че не го пуснах да влезе;д
Върнете се в началото Go down
bumblebee
Новак
Новак
bumblebee


Брой мнения : 45
Точки : 81
Репутация : 2
Join date : 14.07.2011
Age : 29

Stephen King Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Stephen King   Stephen King Icon_minitimeВто Юли 19, 2011 2:43 pm

Да, точно пресъздаването на емоциите е много добра черта на Кинг. За това как може някой да застреля невинен човек, без причина и ти пак да харесваш този който е стрелял и да си на негова страна. Случвало се е да плача на негови истории.
Иначе "Подпалвачката" има и 2ра част (бътъвъ и на мен ми беше първата негова книга, която прочетох.. Ех още помня май 6ти клас как седим на чиновете преди математиката и една приятелка ми разправя как на майката на Чарли и изтръгвали нокти :Д )
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Stephen King Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Stephen King   Stephen King Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Stephen King
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
АllmusicBG :: Other :: WWS (World Wide SPAM)-
Идете на: