АllmusicBG
Здравейте , регистрирайте се във нашия форум , ако вече имате регистрация , влезте в нея и се забавлявайте с нас Smile

Форум за всякакъв стил музика!

ИндексPortalКалендарВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход
~Добре дошли във форума за всякакъв стил музика - ALLMUSICBG !~
Вход
Потребител:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Кой е онлайн?
Онлайн е 1 потребител: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 1 Гост

Нула

Най-много потребители онлайн: 15, на Пон Юли 18, 2011 1:24 pm

Share | 

Nirvana

Go down 
АвторСъобщение
Sappy
Редовен посетител
Редовен посетител

Брой мнения : 75
Точки : 93

ПисанеЗаглавие: Nirvana   Сря Юли 20, 2011 5:29 pm

Нирвана (на английски: Nirvana) е американска гръндж група, сформирана от нейния вокалист и китарист Кърт Кобейн и басиста Крис Новоселич в Абърдийн, Вашингтон. Песните й се отличават с цинични и "тежки" текстове. През групата преминават серия барабанисти, като най-дълго задържалият се е Дейв Грол, присъединил се към Нирвана през 1990 година.
Със своя водещ сингъл „Smells Like Teen Spirit“ от албума Nevermind (1991), Нирвана навлизат в музикална вълна, считана за субстил в алтернативния рок, наречен гръндж.
Други сиатълски гръндж групи като Alice in Chains, Pearl Jam, и Soundgarden също постигат популярност и като резултат алтернативният рок става доминантният стил, излъчван по радиата и музикалните телевизии в САЩ за първата половина на 90-те години на миналия век. Фронтменът Кърт Кобейн се възприема като говорител на цяло едно поколение — поколението "Хикс". Кобейн не се чувства особено приятно заради концентрирането на вниманието върху него и предизвиква публиката с третия студиен албум на групата — In Utero.
Съществуването на Нирвана приключва със смъртта на Кърт Кобейн през април 1994, но популярността на групата продължава в следващите години. Повече от осем години по-късно „You Know You're Right“, песен от последната незавършена студийна сесия, оглавява всякакви радио класации. От дебюта си през 1987 групата са продали 50 милиона албумни копия из целия свят. Нирвана продължават да имат своето присъствие по радио станции из света.

Какво е мнението ви за тях? За Кобейн? За смъртта му?
Казвайте bounce
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
bumblebee
Новак
Новак

Брой мнения : 45
Точки : 81

ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana   Сря Юли 20, 2011 5:44 pm

Тъй като не е фен тема, ще си изкажа мнението, като ще се опитам да звучи възможно най-мило.
Нирвана е ъъ успяла група. Колкото и да не ми се иска да го призная е така. Повлияли са на много от новите групи. Не че те са виновни. Виновни са групите, които 90те почват да променят стилът си, заради така популярната гръндж вълна, но това не ми пречи все пак да не харесвам Нирвана. А какво мисля за Кърт? Той е жалък нещастник. Не знам защо подяволите има тоолкова хора, които боготворят човек, нямащ достатъчно сили да се пребори със себе си и с дадена зависимост. Жалък страхливец, който предпочита да се самоубие пред това да се изправи пред проблемите. И най-вече да е толкова нагъл, че като не мисли за себе си, да помисли за жена си, и за едногодишната си дъщеричка, която няма да има баща до себе си. Да не говорим за другите хора от групата му или за милионите фенове. Е, ако ще да беше най-великият музикант, не бих го слушала. Да не говорим, че той и такъв не е. Просто ми призлява да видя официална класация за най-добри китаристи в световен мащаб и ... Кобейн в топ 10 ....
Sappy
Редовен посетител
Редовен посетител

ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana   Сря Юли 20, 2011 6:07 pm

Никой, ама никой не мога да виня, че не харесва музиката им и т.н.
Обаче винаги ми е било странно как хората правят асоциации със страхливец, депресар, който се е самоубил, когато чуят за Кърт. Дори не е сигурно, че се е самоубил...има толкова невръзващи се неща. А и така да е, по-добре ли щеше да е, ако продължи с наркотиците, примерно и един ден заприлича на Ози или на Аксел Роуз-пълен провал. По-добре отколкото да се изчерпи и нищо повече да не може да прави, което е кофти за творците.
И да, фен съм им:Д
bumblebee
Новак
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana   Сря Юли 20, 2011 7:41 pm

Аз и Ози и Акесл съм ги признала. Може да се държат буквално като задници, но си имам уважението. И чакай, защо да продължава. А защо да не спре? Ще дам пример с вокалиста на Пантера. Пристрастен като хероин. Почва го като болкоупокояващо. На няколко пъти влиза в болница заради свръхдоза, веднъж за малко не умира, но вижда че си проваля изпълненията и че не може да продължава така и се възстановява. И никой не може да ме убеди, че ако е наистина толкова велик музикант, колкото го изкарват за няколко години още ще се изчерпа. Лично за мен Нирвана след първият си албум вече са се изчерпали. Както и да е, махам се от тази тема, че да не пораждам спорове и прочие, и съжалявам ако съм убидила някого ;Д
Sappy
Редовен посетител
Редовен посетител

ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana   Сря Юли 20, 2011 7:59 pm

Наистина всички почват с наркотиците, като ги ползват за болкоуспокояващиО.о И о, не мисля, че Кърт е велик музикант.Изобщо даже. Просто нещо в него ме впечатлява:д
И не. Никой не си обидила, всеки човек си има мнението cyclops Пък и вече съм си свикнала да споря на тази тема, нищо че само аз съм си ги харесвам;д
VictimofDoom
Редовен посетител
Редовен посетител

Брой мнения : 79
Точки : 94
Местожителство : Зарата

ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana   Сря Юли 20, 2011 8:05 pm

Ъм кърт даже не е можел да свири като хората .. да не започвам и аз.

Иначе фил си е имал основателна причина да ги използва като болкоуспокояващи.

И защо подяволите момичетата си падате по китаристи не защото са китаристи, а заради нещо друго. Тва е навсякъде разбираш ли. Някви фукльовци които свирят по-зле от мен са "велики" щото 5-6 милиона момиченца са решили, че са много красиви. Ето за тва Кърт е в топ 10. Ако реално погледнем на нещата такива като него няма да ги има в топ 1 милиард.

Край няма да се изказвам повече за лайна, че се ядосвам.

П.П. Не ми приемай мнението на сериозно. Просто гледам реално на нещата и тва е моето мнение. Не се опитвам да обидя някой.
Искам да кажа също, че това е милия тон като говоря за такива групи така че съм се опитал да бъда мил. Very Happy
bumblebee
Новак
Новак

ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana   Сря Юли 20, 2011 8:26 pm

Цитат :
И защо подяволите момичетата си падате по китаристи не защото са китаристи, а заради нещо друго.
Ей, внимавай с общия знаменател :Д
VictimofDoom
Редовен посетител
Редовен посетител

Брой мнения : 79
Точки : 94
Местожителство : Зарата

ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana   Сря Юли 20, 2011 8:31 pm

ми ти си същата само че имаш и друга причина да го харесваш ама все пак .. като я изключим си същата Very Happy

Sappy
Редовен посетител
Редовен посетител

ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana   Сря Юли 20, 2011 8:39 pm

Само да кажа, че изобщо не му е заради красотата или нещо от сорта;д(поне при мен) Вярно, че на моменти е бил лигльо, егоист, инат и т.н.,ноо пределно ясно ми е, че или го харесваш или го мразиш.Не знам защо се получава така. Честно ви казвам ако не сте минали през тях каквото и да ви приказвам няма да ме разберете, затова няма да изпадам в абсолютно никакви обеснения. И пак повтарям, че никой не ме обижда и че съм си свикнала да слушам такива критики:Д Даже като пусках темата си мислех, че ще има много по-гневни постове, но се чувствах длъжна;д
За следващите: Коментирайте си и не казвайте "еди кой си да не се обижда", спокойно няма, нали за това е темата-да се изказват мнения cyclops lol!
sunman
БЛУСАР

Брой мнения : 73
Точки : 85
Местожителство : Гоце Делчев

ПисанеЗаглавие: Re: Nirvana   Сря Юли 20, 2011 9:27 pm

Дейв Грол РУЛЗЗ!! Very Happy

Rock n Roll!!! cheers